Strona główna/Aktualności/SPOTKANIE Z AUTOREM WALDEMAREM CICHONIEM

SPOTKANIE Z AUTOREM WALDEMAREM CICHONIEM

15 Października 2021

4 października w naszej szkole, w klasach 1-3, odbyło się autorskie spotkanie on-line z Panem Waldemarem Cichoniem, twórcą "Cukierku, Ty łobuzie", " Trzymaj się, Cukierku" i innych książek z serii o niezwykłych kotach i ich przygodach. Pisarz w bardzo interesujący i zabawny sposób opowiedział uczniom, jak powstała jego pierwsza książka, co było powodem jej napisania i jak dzięki aprobacie i sympatii do bohaterów powstawały kolejne części, których obecnie jest już 13! Odbyło się głośne czytanie ulubionych fragmentów przez samego autora, przedstawieni zostali też na żywo prawdziwi bohaterowie powieści - Cukierek i Tradycja, co spotkało się z żywą reakcją Naszych odbiorców. Na koniec pisarz odpowiadał na wcześniej przygotowane przez uczniów pytania dotyczące jego życia, kariery i pomysłów na szalone perypetie kocich bohaterów. Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie z literaturą, poczucie humoru i otwartość.