Strona główna/Aktualności/DZIEŃ PUSTEJ KLASY

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

3 Października 2020

25.09.2020r przypada Dzień Pustej Klasy. Co to za dzień i skąd on się w ogóle wziął? Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Jego idea jest prosta - nauczyciele i uczniowie mają opuścić pomieszczenia szkoły i wziąć udział w lekcji w terenie. Jest to wyjątkowa, międzynarodowa inicjatywa promująca wartość edukacji na świeżym powietrzu. My również przyłączyliśmy się do tej akcji i świętowaliśmy ten dzień poza murami naszej szkoły. Pogoda nam dopisała, dlatego z tej okazji klasy 1-3 wybrały się na poszukiwania jesieni do Parku Grabek. Uczniowie świetnie się bawili poszukując darów jesieni, a przy tym powtarzali i utrwalali swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej. Łącząc przyjemne z pożytecznym, każda klasa stworzyła piękne jesienne mandale, wykorzystując do tego oczywiście elementy przyrody. To były fantastyczne lekcje, pełne słońca i uśmiechu25.09.2020r przypada Dzień Pustej Klasy. Co to za dzień i skąd on się w ogóle wziął? Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Jego idea jest prosta - nauczyciele i uczniowie mają opuścić pomieszczenia szkoły i wziąć udział w lekcji w terenie. Jest to wyjątkowa, międzynarodowa inicjatywa promująca wartość edukacji na świeżym powietrzu. My również przyłączyliśmy się do tej akcji i świętowaliśmy ten dzień poza murami naszej szkoły. Pogoda nam dopisała, dlatego z tej okazji klasy 1-3 wybrały się na poszukiwania jesieni do Parku Grabek. Uczniowie świetnie się bawili poszukując darów jesieni, a przy tym powtarzali i utrwalali swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej. Łącząc przyjemne z pożytecznym, każda klasa stworzyła piękne jesienne mandale, wykorzystując do tego oczywiście elementy przyrody. To były fantastyczne lekcje, pełne słońca i uśmiechu.