Strona główna/Aktualności/PO CO NAM MATEMATYKA...?

PO CO NAM MATEMATYKA...?

28 Marca 2021

W roku szkolnym 2020/2021 klasa 3a uczestniczy w projekcie Uniwersytetu Dzieci „Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?”. Realizując wybrane scenariusze zajęć uczniowie dowiadują się, jak wykorzystywać umiejętności matematyczne w codziennym życiu. Podczas lekcji sprawdzają również, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy, muzycy czy architekci. Uczniowie trenują projektowanie, wyobraźnię przestrzenną oraz odmierzanie składników. Dzięki temu mogą zobaczyć jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwala im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. Kilka zajęć z projektu już za nami, zatem można śmiało powiedzieć, że jesteśmy „studentami”. I już doskonale wiemy, że matematyka jest po prostu WSZĘDZIE i nie bez powodu nazywana jest KRÓLOWĄ NAUK :)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ NA FOTORELACJĘ!