Strona główna/Aktualności/PROGRAM PROFILAKTYKI CZERNIAKA

PROGRAM PROFILAKTYKI CZERNIAKA

1 Kwietnia 2021

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Czeladzi przy współpracy Miasta Czeladź ze Studenckim Kołem Naukowym Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie - Państwowego Instytutu Badawczego (SKN ONKOMA) przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka w edycji 2020/2021.

Celem programu było zwiększenie wiedzy na temat czerniaka wśród młodzieży i ograniczenie zachorowalności na ten nowotwór przez redukcję ryzyka w zakresie profilaktyki zachowań nadmiernego korzystania ze słońca bez właściwej ochrony oraz nieodpowiedzialnego opalaniaw solarium. Program ten został zrealizowany w marcu, w klasie VII na lekcjach zdalnych z biologii i uwzględniał tematykę Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej - Znamię? Znam je!- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry(w załączniku ulotka informacyjna).

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz