Strona główna/Aktualności/WYNIKI GMINNEGO KONKURSU "OMNIBUS"

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU "OMNIBUS"

25 Maja 2022
20 maja odbył się w naszej szkole I GMINNY INTERDYSCYPLINARNY KONKURS DLA KLAS I-III „OMNIBUS” 2022.
Celem konkursu było rozwijanie zdolności uczniów i ich zainteresowań z zakresu wiedzy ogólnej, w tym: edukacji językowej, matematycznej, środowiskowej, muzycznej, plastycznej, ekologicznej, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności oraz wprowadzenie uczniów do przestrzegania zasad rywalizacji.
Swoich sił spróbowali reprezentanci ze szkół:
Szkoła Podstawowa nr 1,
Szkoła Podstawowa nr 3,
Szkoła Podstawowa nr 4,
Szkoła Podstawowa nr 5 oraz
Szkoła Podstawowa nr 7.

Pięć drużyn w składzie trzech osób (po jednej z klasy 1 ,2 oraz 3) zmierzyło się z różnymi zadaniami. Dotyczyły one wiedzy ogólnej: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej. Nie zabrakło również łamigłówek matematycznych, sprawdzenia wiedzy dotyczącej symboli narodowych, zadań plastycznych i sportowych, a nawet wiedzy z zakresu muzyki bajkowej.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się nauczyciele oraz goście honorowi: Pani Beata Zawiła Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź oraz Pani Elżbieta Bazańska-Wolska Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej.
Uczniowie zaskoczyli nas swoją wiedzą i pomysłowością.
Konkurs z pewnością zapisze się w historii szkoły i miasta oraz stanie się naszą tradycją.
Miło nam poinformować, że zwycięzcami zostali:
I miejsce- drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4
II miejsce-drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3
III miejsce-drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5

Gratulujemy wszystkim uczestnikom niesamowitej wiedzy! Życzymy Wam dalszych sukcesów oraz przysłowiowego sięgania gwiazd! Nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów i wspólne uczestniczenie w tym wydarzeniu.
Do zobaczenia za rok!