Strona główna/Aktualności/Debiut aktorski klas trzecich

Debiut aktorski klas trzecich

26 Listopada 2022
DEBIUT AKTORSKI KLAS TRZECICH 
 
#Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
#NPRC 2.0
 
Z wielką przyjemnością informujemy, iż we współpracy z Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi klasy 3a i 3b wzięły udział w "Teatralnych wierszowankach", których celem było wystawienie przedstawienia " Lokomotywa" autorstwa Juliana Tuwima.
 
Przedstawienie w formie teatru odbyło się w dnia 22.11.2022r. na scenie Kopalnia Kultury w Czeladzi. Liczni goście zaproszeni uprzednio przez naszych aktorów mieli wielką przyjemność obejrzeć na żywo wszystko to, do czego uczniowie przygotowywali się od kilku tygodni.  Przygotowania te polegały na licznych próbach, nauce własnych kwestii, własnoręcznym przygotowaniu wagonów słynnej "Lokomotywy", poznaniu od kulis pracy aktorów teatralnych poprzez wizytę w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Jesteśmy bardzo dumni z aktorskich poczynań naszych uczniów, występy na żywo są nielada wyzwaniem!
Drodzy uczniowie, spisaliście się świetnie! Wasze przedstawienie sprawiło nam wiele radości, pociechy i dodało wzruszeń. Szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
Projekt dofinansowany był ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację:
 
do góry