Strona główna/Aktualności/Dziękujemy, Panie Andersenie

Dziękujemy, Panie Andersenie

4 Kwietnia 2024
Biblioteka wraz ze społecznością szkolną włączyła się do obchodów i celebracji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 2024, ustanowionego przez IBBY - (The International Board on Books for Young People) - Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych.
Święto celebrowane jest na całym świecie już od ponad 50 lat, a jego głównym celem jest popularyzacja książek i grafiki dla dzieci oraz wspierania czytania przez najmłodszych. Data obchodów święta nie jest przypadkowa, 2 kwietnia 1805 roku urodził się bowiem słynny duński baśniopisarz Hans Chrystian Andersen.
W tym roku gospodarzem święta książki dla dzieci została Japońska Sekcja IBBY, a jego hasło przewodnie to: „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.
Z tej okazji nauczycielka bibliotekarka zorganizowała niezwykłe spotkanie czytelnicze z udziałem uczniów klas młodszych. Miłośnicy baśni z radością stawili się na umówioną godzinę w gościnnych pomieszczeniach biblioteki. Loteria, która w tym dniu działała w czytelni, stała się zaś impulsem dla starszych uczniów do wypożyczenia książek oraz umożliwiła zaproponowanie im pozycji, po które sami by nie sięgnęli.
 
To był bardzo miło spędzony czas!
 
do góry