Strona główna/Aktualności/Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

14 Lutego 2023
Tradycyjnie jak co roku, w lutym, intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów i usług sieciowych.Aktywność ta związana jest z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu.
DBI 2023 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów organizatorzy zachęcali wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Podkreślili, że wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
Na terenie szkoły równolegle podejmowaliśmy różne działania. Wychowawcy klas 1-3 poruszali tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu w oparciu o filmy edukacyjne, karty pracy, plakaty.
W klasach 4-6 przeprowadzono zajęcia o rodzajach szkodliwego oprogramowania oraz jak się przed takim chronić. Nauczyliśmy się też tworzenia bezpiecznych i łatwych do zapamiętania haseł.
To był dobry czas przypomnienia i przybliżenia problematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz propagowania właściwych zachowań w sieci.
 
 
do góry