Strona główna/Aktualności/Dzień Głośnego Czytania

Dzień Głośnego Czytania

16 Grudnia 2022
W dniu 15.12.2022r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania połączony z gawędą o książce, czyli Booktalking.
Warto wspomnieć, że inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody Dnia Głośnego Czytania. Przez cały dzień czytaliśmy różne książki, a czyniliśmy to w różnych miejscach: w bibliotece szkolnej, w salach lekcyjnych, w świetlicy szkolnej.
Celem tego Dnia było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu, warto więc go obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.
W bibliotece szkolnej uczniowie sami prezentowali przeczytane książki, wybierając z treści to, co dla nich najbardziej pasjonujące, przedstawiali wybranego bohatera lub okoliczności, w których się znalazł. Określali, dlaczego utwór im się podobał, co sprawiło, że sięgnęli po tę właśnie książkę. A jak to było, zobaczcie sami!
 
 
do góry