Strona główna/Aktualności/Festyn Rodzinny w Czwórce

Festyn Rodzinny w Czwórce

13 Czerwca 2022
4 czerwca CZWÓRKA organizowała Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Mimo niezbyt sprzyjającej aury na tej niezwykłej imprezie plenerowej panowała od początku do końca radosna atmosfera zabawy, a to wszystko za sprawą mnóstwa atrakcji przygotowanych przez Organizatorów. Zaangażowanie rodziców było imponujące, więc impreza musiała się udać... Wsparcie wysiłków organizatorów zaowocowało wesołą, rodzinną atmosferą i wspaniałą zabawą.
 
Na początku zaprezentowały się szkolne talenty. Wystąpiło kilkunastu młodych artystów, którzy zaproponowali widzom zróżnicowane popisy taneczne, wokalne i kabaretowe. Odbył się też pokaz mody EKO.
 
W dalszej części uczestnikom festynu zaproponowano najróżniejsze atrakcje:
konkurencje sportowo-rekreacyjne na wesoło, robienie slimów, warkoczyków, tatuaży,
malowanie twarzy, skręcanie balonów. Odbyły się również kiermasz oraz loteria fantowa.
Wiele emocji wywołały licytacje poprowadzone przez Radę Rodziców oraz losowanie nagrody głównej jaką był weekend w apartamencie w górach dla 4 osobowej rodziny.
 
Festyn uatrakcyjnili również panowie strażacy, służby medyczne, funkcjonariusze policji
oraz motocykliści. Wjazdy wszystkich maszyn okazały się niezwykle efektowne i głośne, a
przecież takie efekty dzieciom podobają się najbardziej.
 
Bardzo dużą popularnością cieszyły się również pokazy Centrum Sportowego Capoeira, Judo na Maxa, Silesia Rebels Katowice - futbol amerykański, zajęcia ogólnorozwojowe Szkółki CKS oraz gry i zabawy Callypso Fitness. Nie zabrakło też musztry zaprezentowanej przez uczniów ZSOiT w Czeladzi oraz stoiska Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu prezentującego druk 3D i talenty plastyczne.
 
Oprócz wrażeń duchowym organizatorzy zadbali także o coś dla ciała. Rodzice już od samego rana przygotowywali stoiska kiermaszowe, na których pojawiły się same frykasy. Dużym zainteresowaniem cieszył się stragan, na którym swoje pyszności serwowała kuchnia szkolna. Panie kucharki serwowały żurek, pierogi, pizzerinki, a nawet chleb ze smalcem. Nie zabrakło również grilla oraz specjałów proponowanych przez Coffe Van oraz Foodtrack. Na deser były przepyszne i bardzo różnorodne ciasta przygotowane przez rodziców z poszczególnych klas.
 
Uczestnicy festynu spędzili miło czas przy dźwiękach muzyki, którą zaproponował DJ
Sytam.
 
Mamy nadzieję, że główne cele festynu, czyli integracja nauczycieli, uczniów, rodziców i
zacieśnianie więzi rodzinnych zostały osiągnięte. Nie udałoby się to, gdyby nie
imponujące zaangażowanie rodziców, wspierających nieustająco wysiłek organizatorów. Ku radości społecznosci szkolnej i dzięki hojności uczestników zebrano imponującą kwotę, która posłuży do realizacji założonych celów.
 
do góry