Strona główna/Aktualności/Konferencja "Dobre rozwiązania na trudny czas"

Konferencja "Dobre rozwiązania na trudny czas"

28 Marca 2022

Dyrektor Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego „Metis” w Katowicach serdecznie zaprasza na konferencję w ramach kampanii społecznej „Pomimo…Bądź”

Dobre rozwiązania na trudny czas, czyli ciąg dalszy o wzmacnianiu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży”.

Podstawowym celem konferencji jest przybliżenie tematyki związanej z przeżywaniem i radzeniem sobie z traumą i kryzysem u dzieci i młodzieży. Środowisko psychologów, pedagogów, osób pracujących z młodymi ludźmi podkreśla, że

  • pandemia,
  • lockdown,
  • wojna

odciskają głębokie piętno na psychice młodych ludzi. Aż połowa siedemnastolatków znajduje się obecnie w grupie ryzyka depresji. Patrząc na to zjawisko wieloaspektowo możemy założyć, że ta kiepska kondycja psychiczna wynika głównie z alienacji i pozbawienia młodych ludzi kontaktów rówieśniczych. Kolejnym powodem jest słabe wsparcie rodzinne, lęk przed zmiennością i nieprzewidywalnością przyszłości. Jednocześnie wycofywanie się do cyberświata wzmaga wyraźną obawę młodych ludzi przed planowaniem zarówno w sferze zawodowej jak i rodzinnej.

W związku z powyższym, nam dorosłym nasuwają się pytania :

  • jak wesprzeć młodych ludzi,
  • jak ich wzmocnić i im towarzyszyć,
  • jak się znaleźć i ich świecie.

W trakcie konferencji podejmiemy tematy związane z radzeniem sobie dzieci i dorosłych z traumą, niewygodnymi emocjami szczególnie w sytuacjach konfliktowych oraz świadomym kształtowaniem cyfrowego obywatelstwa.

Konferencja jest kolejnym przedsięwzięciem w obszarze wspierania zdrowia psychicznego i zapobiegania problemom natury psychicznej u dzieci i młodzieży. Dlatego mamy nadzieję, że podjęte w trakcie konferencji tematy skłonią nas dorosłych do refleksji i podpowiedzą drogi wsparcia.

Termin konferencji: 14 kwietnia 2022, godziny od 10 do 13

Miejsce konferencji: platforma clickmeeting ROM-E „Metis” w Katowicach.

Link do szkolenia na stronie ROM-E "Metis":

https://www.metis.pl/content/view/3789/1/

Link do FB

https://www.facebook.com/doskonalenie/photos/a.590311181026951/5106634539394570

Link do wydarzeń na FB

https://www.facebook.com/events/332051048897915?ref=newsfeed

Udział w konferencji jest bezpłatny

do góry