Strona główna/Aktualności/Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

25 Sierpnia 2022

                                     projekt

#Laboratoria Przyszłości

W roku 2022 w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”, do którego szkoła przystapiła w roku szkolnym 2021/2022 dokupione zostało następujące wyposażenie:

  1. Długopisy Banach 3D z filamentem

Nauka przez doświadczenia oraz kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czy modelem jest według wielu badań skuteczniejsza od posługiwania się opisami i zdjęciami.

Praca z długopisami 3D:

  • Wyzwala wśród uczniów dobre emocje, które wspomagają proces terapii i uczenia się,
  • Uczy cierpliwości,
  • Kształci precyzję i dokładność,
  • Uczy planowania i organizacji działań,
  • Motywuje do realizacji własnych pomysłów,
  • Używanie długopisu 3D wymusza odpowiedni chwyt pisarski, ćwiczy sprawność manualną,
  • Rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i artystyczną.
  1. Intersyscyplinarny Zestaw Photon - Laboratorium Przyszłości pozwala wprowadzić uczniów w świat nowoczesnych technologii. Można go wykorzystać przez cały okres nauki od pierwszych klas edukacji wczesnoszkolnej, aż po ostatnią klasę szkoły podstawowej. Umiejętności, które rozwiną uczniowie wraz z zestawem:

- Umiejętności informatyczne-  uczniowie poznają podstawy programowania i rozwijają umiejętności kodowania, programując robota i tworząc własne systemy sztucznej inteligencji.

- Umiejętności matematyczne - uczniowie doskonalą rozumienie relacji przestrzennych, wykonują operacje matematyczne w pamięci i poznają zasady geometrii poprzez praktyczne eksperymenty.

- Kreatywność - uczniowie rozwijają kreatywność, łącząc różne technologie w celu stworzenia swoich unikalnych projektów.

- Praca w grupie i rozwiązywanie problemów - uczniowie uczą się dostosowywać do swoich ról i rozwijają umiejętności konstruktywnego rozwiązywania problemów.

- Wymagania współczesnego rynku pracy - uczniowie rozwijają kompetencje wymagane na współczesnym rynku pracy w przyjemny i przystępny sposób.

- Świadome korzystanie z nowoczesnych technologii - uczniowie mogą zobaczyć i przetestować, jak technologie działają w praktyce, co przekłada się na bardziej świadome korzystanie z nich.

- Zastosowanie SI w życiu codziennym - pracując z zestawem, uczniowie rozwijają swoje zdolności twórcze, tworzą algorytmy sztucznej inteligencji i uczą się o jej zastosowaniach w prawdziwym życiu.

- Wszechstronne rozwiązania ​dzięki licznym narzędziom, aplikacjom oraz akcesoriom zestaw uczy elastyczności i gotowości do pracy w różnych środowiskach.

do góry