Strona główna/Aktualności/Lekcja w kinie zamiast w ławce

Lekcja w kinie zamiast w ławce

27 Października 2023
27 października uczniowie klas młodszych i starszych udali się do Kopalni Kultury, aby zgłębić wiedzę na temat świata reklamy.
Dowiedzieli się, czym jest reklama i w jaki sposób się ją tworzy, przekonali się, że nie wszystkie informacje podane w reklamach są prawdziwe.
Podczas multimedialnej lekcji prowadzonej przez aktora, dbającego o interakcje z widownią, uczniowie przekonali się, że reklama otacza nas wszędzie i wpływa na nas, nie zawsze jest dosłowna, nieraz jest korzystna, ale bywa tez niebezpieczna. To cenna dawka wiedzy! 
Nie zabrakło też praktycznej części lekcji, podczas której uczniowie tańczyli do reklamowych rytmów i zaśpiewali reklamowe hity.
Młodsi uczniowie obejrzeli film pt. " Po prostu super", którego główną bohaterką jest Zosia - dziewczynka pasjonująca się grami komputerowymi, światem internetu i wynikającymi z tego korzyściami, ale i zagrożeniami.
Starsi uczniowie obejrzeli film „Chłopiec z chmur” - opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieniła życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych podopiecznych.
 
Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
 
Galeria zdjęć: Lekcja w kinie
do góry