Strona główna/Aktualności/Mistrz Tabliczki Mnożenia

Mistrz Tabliczki Mnożenia

13 Października 2022
7 października 2022r. uczniowie klas: IV, V, VI SP4 brali udział w szkolnym konkursie matematycznym “Mistrz tabliczki mnożenia” zorganizowanym w ramach obchodów XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Konkurs był wyjątkowy, ponieważ brali w nim udział wszyscy uczniowie- nie tylko Ci, którzy radzą sobie z matematyką bardzo dobrze. Każdy uczeń otrzymał test z działaniami z zakresu tabliczki mnożenia i miał za zadanie jak najszybciej wpisać wyniki wszystkich podanych działań. Z każdej klasy zostały wyłonione osoby, które najszybciej bezbłędnie wykonały to zadanie:
Kl. IV 
JAKUB KLEPACZ
PAULINA STACHURA
JULIA OLSZEWSKA
 
Kl. V 
ALAN SUWAŁA
MATEUSZ KOPEĆ
ANNA OSTRIŃSKA
Kl. VI 
JULIA BAJER
EMILIA KRZAK
IGA SZOSTAK
 
Gratulujemy zwycięzcom!
 
Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia i utrwalenia umiejętności szybkiego mnożenia. To symboliczne święto przyciąga społeczności na całym świecie co roku w pierwszy piątek października. Dzięki akcji w nietypowy sposób uczniowie mogą powtórzyć sobie materiał, przyswoić go lub uzupełnić, w zależności od tego, na jakim poziomie znajomości tabliczki mnożenia się znajdują.
Należy podkreślić, że jej znajomość jest konieczna na kolejnych etapach edukacji podczas nauki przedmiotów ścisłych. Warto więc szlifować ją do perfekcji…
do góry