Strona główna/Aktualności/Podsumowanie kampanii "Biała Wstążka"

Podsumowanie kampanii "Biała Wstążka"

13 Grudnia 2022
Uczniowie Czwórki ponownie wykazali się talentem aktorskim na scenie w Kopalni Kultury, gdzie 9 grudnia odbyła się gala podsumowująca kampanię „Biała wstążka”. Otworzył ją utwór „Dni, których nie znamy” w wykonaniu uczennicy SP4 Paulinki Stachury z klasy IV. Na finałowej gali uczniowie klasy V i VI zaprezentowali przedstawienie pod tytułem: „Wpadnij w dobry nawyk, powiedz - nie przemocy,,.
 
Poniżej streszczenie realizowanych w ramach kampanii czeladzkich działań charytatywnych na rzecz SP4.
Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na doposażenie w specjalistyczne pomoce dydaktyczne "Komnaty tajemnic-bez barier" w naszej szkole, gdzie azyl zawsze znajdą uczniowie potrzebujący wsparcia pedagogiczno- psychologicznego.
 
Od dnia 25 listopada do 10 grudnia na całym świecie realizowana była Kampania „Białej Wstążki”. Akcja skierowana jest przeciwdziałaniu przemocy, w tym przemocy w rodzinie. Dzień 25 listopada rozpoczynający kampanię to Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, a dzień 10 grudnia, kończący kampanię, jest Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Podkreśla to, że stosowanie przemocy jest naruszeniem praw człowieka. W ramach 16 dni przeciw przemocy względem kobiet w klubie sportowym Strong House w piątek 25 listopada odbył się trening poprzedzony prelekcjami z obszaru przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod hasłem: (Nie) bądź miła. Z kolei dzień później, 26 listopada Stowarzyszene Czeladź Biega i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - MOPS w Czeladzi po raz czwarty zorganizowali bieg oraz marsz nordic walking.
 
W sportowej rywalizacji wzięło udział 150 uczestników, którzy w aktywny sposób wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy względem kobiet.
 
Serdecznie dziękujemy przyjaciołom Czwórki: MOPS-owi , Stowarzyszeniu 'Czeladź biega', Strong House oraz wszystkim darczyńcom w imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4.
 
 
do góry