Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

9 Kwietnia 2022

7 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia z hasłem przewodnim - „Nasza planeta, Nasze zdrowie”. Celem tego święta było uświadomienie uczniom i zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie.

W tym roku - w czasie pandemii, zanieczyszczonej planety, nasilających się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca, w Światowym Dniu Zdrowia 2022, WHO w swoją 72 rocznicę powstania, skupiła globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu.

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą również obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. W tym wyjątkowym dniu pragniemy złożyć wszystkim pracownikom Służby Zdrowia wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświecenia służbę na rzecz drugiego człowieka, za zaangażowanie i empatię, za profesjonalizm w działaniu, poświęcony czas, życzliwą opiekę oraz okazywanie szacunku i cierpliwości, a także wytrwałości, tak bardzo dziś potrzebnej wiary w przyszłość i w drugiego człowieka.

W ramach tego święta zostały przeprowadzone lekcje informacyjne w klasach, z wykorzystaniem prezentacji, jak również różnorakich quizów, szarad i gier, podsumowujących zdobytą wiedzę, a uczniowie świetlicy szkolnej wykonali przepyszne sałatki warzywno-owocowe.

zdrowie

do góry