Strona główna/Aktualności/TYDZIEŃ BIBLIOTEK - konkurs

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - konkurs

10 Maja 2021

 Jak co roku w dniach od 8-15 maja br. trwa Tydzień Bibliotek. Tegorocznym hasłem przewodnim akcji jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Ma ona na celu podkreślenie roli biblioteki  w edukacji, propagowanie czytelnictwa, zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. To święto bibliotekarzy, ale i Wasze Drodzy Czytelnicy! Motto można odnieść zarówno do fizycznej obecności w realnej przestrzeni bibliotecznej, jak i do działalności biblioteki online.            

Tegoroczne hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” jest swoistym zaproszeniem do skorzystania z bibliotecznej oferty i uczestnictwa w kulturalnym życiu biblioteki. Tegoroczne obchody święta biblioteki w naszej szkole będą realizowane hybrydowo tj. w świecie realnym jak i wirtualnym.

PROGRAM NA DZIŚ: „WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE”

 https://wolnelektury.pl/ - całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji.

https://lektury.gov.pl/ - serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami.

http://chmuraczytania.pl/catalog.php - Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich             i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

https://biblioteka.pl/artykul/Polecamy-Darmowy-ebook-o-koronawirusie/9618#comments - Masz tę moc! Darmowy ebook o koronawirusie dla dzieci (i nie tylko). Od Wydawnictwa Olesiejuk. Jak wyjaśnić dzieciom, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać jego rozprzestrzenianiu? 

https://www.publio.pl/e-booki,darmowe.html - Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

https://www.nexto.pl/ebooki/darmowe_c1219.xml - Księgarnia Nexto oferuje około 100 darmowych ebooków, z których większość to poradniki, lektury i podręczniki.

http://pm.katowice.pl/biblioteka/2020/03/17/ksiazki-online-i-nie-tylko/?fbclid=IwAR1LD-rs3EREvvCOgyL0Ov7y_GeKIZE3KOaGWrUVijqjUm89FvjSgG67tE8 - Książki online … i nie tylko

https://edukacja.bezpieczniki.tauron.pl/uczen - Gry, zabawy edukacyjne i eksperymenty

https://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra - Jagielońska Biblioteka Cyfrowa

 Audiobooki

https://polska-poezja.pl/lista-wierszy - Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.

http://audio-bajki.pl/ - Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube.

https://www.bajkowisko.pl/posluchaj-za-darmo/ - Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom/4474,Audycje?fbclid=IwAR2uan6LqFD3DFxympvAk7Pblbfzg73hvj-9OghMRfC0J7WiVSSwotg3Ly0 - Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności  logowania.

A z jakich źródeł wy korzystacie? 

 

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Czeladzi wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza wszystkich uczniów do czynnego uczestnictwa  w w/w akcji i ogłasza konkurs na najpiękniejszą zakładkę do książki - termin wykonania do 30.05.2021r.

 

 

 

 

do góry