Strona główna/Aktualności/Teatr "Kurtyna" w CZWÓRCE

Teatr "Kurtyna" w CZWÓRCE

22 Marca 2023
22 marca zawitał w CZWÓRCE Teatr „Kurtyna” ze spektaklem profilaktycznym pt. „Mapa skarbów”, który z wielką radością i zainteresowaniem obejrzeli uczniowie klasy 1 i 2. 
 
Jest to historia chłopca o imieniu Oskar, który chciałby spędzać czas na robieniu psikusów rodzicom oraz na graniu w gry komputerowe. Rodziców taki stan rzeczy bardzo martwi, więc postanawiają pomóc mu w zagospodarowaniu wolnego czasu. Mama proponuje czytanie książek jako ciekawy sposób na nudę. Jedna z nich o piratach uwalnia w chłopcu drzemiące pokłady wyobraźni. Dzięki magicznemu listowi znalezionemu w owej książce Oskar oczami fantazji przenosi się do bajkowego świata piratów. Przemienia się w pirata, który odnajdując zaginioną mapę, wyrusza w podróż żeby zdobyć ukryty skarb kapitana Cooka…. Podróż ta jest pełna przygód, muzyki i tańca, w którym uczestniczy publiczność.
 
Spektakl zagwarantował dzieciom dużą dawkę humoru oraz moc niezapomnianych wrażeń. A przede wszystkim ukazana została w nim wartość książki, jej rola w rozwijaniu wyobraźni oraz ciekawy i wartościowy sposób spędzania wolnego czasu.
 
do góry