Strona główna/Aktualności/Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

21 Października 2022
Wraz z nadejściem jesieni społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 w Czeladzi rozpoczęła działania mające na celu wspieranie odporności. W naszej szkole prowadzona była akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą: „TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH”, jak również inauguracja Wojewódzkiej Akcji, pt. „Wirusoochrona”, której inicjatorem jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.
 
Cel tych działań, to uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Obecny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania Nas do prowadzenia tego typu akcji, a wiedza o zdrowiu to podstawa do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.
 
W ramach w/w akcji uczniowie klas I-III wzięli udział w prelekcji z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej, podczas którego dowiedzieli się jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić, by zapobiegać chorobom zakaźnym.
 
Ponadto w ramach tych zajęć z wychowawcą uczniowie klas IV-VI obejrzeli film edukacyjny, dotyczący profilaktyki chorób zakaźnych.
 
Na parterze dla uczniów przygotowana została również gazetka informacyjna oraz stoisko z ulotkami.
 
Udział w przedsięwzięciu był doskonałą okazją do przeprowadzenia lokalnej kampanii propagującej korzyści dotyczące profilaktyki zdrowotnej i efektów wczesnego zapobiegania tym chorobom.
 
do góry