Strona główna/Aktualności/Uroczystość otwarcia kompleksu sportowo - rekreacyjnego

Uroczystość otwarcia kompleksu sportowo - rekreacyjnego

21 Października 2022
14 października 2022r. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego, na który cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 czekała z utęsknieniem.
Składa się z:
BOISKA wielofunkcyjnego, które pozwala na grę w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną i tenisa ziemnego;
PLACU ZABAW, na którym najmłodsi uczniowie mogą czerpać radość z zabawy na 7 różnorodnych urządzeniach;
MIASTECZKA RUCHU DROGOWEGO, tworzonego przez sieć ścieżek rowerowych wraz ze znakami, zawierającego dodatkowo zestaw 8 podwórkowych gier planszowych, pozwalających na aktywność rekreacyjno-edukacyjną.
W uroczystości wzięli udział: pan Zbigniew Szaleniec- Burmistrz Miasta Czeladź, pan Jan Powałka - przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego, Zastępcy Burmistrza Miasta Czeladź: pani Beata Zawiła i pani Elżbieta Dmitruk; wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Czeladzi - pan Marcin Gadecki, przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu pan Andrzej Mentel , Radni Rady Miejskiej w Czeladzi, dyrektorzy jednostek oświatowych mieszczących się na terenie miasta Czeladź, przedstawiciele organizacji związkowych, przedstawiciele jednostek budżetowych oraz spółek miejskich gminy, a także rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.
Uroczystość, która została podzielona na 2 części, wzbogaciło wiele atrakcji.
W pierwszej, która odbywała się na sali gimnastycznej, uczniowie zaprezentowali zdolności recytatorskie i konferansjerskie, talenty wokalne i taneczne. Przyjaciele Czwórki przygotowali wraz z uczniami pokazy capoeiry i judo. Niezapomnianym elementem gali był też porywający i energiczny występ zespołu Blue Belfers , składający się z absolwentów, byłych pracowników i przyjaciół SP4.
14 października, to również ważna data dla oświaty z uwagi na ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla pracowników oświaty występ, życzenia oraz symboliczne podziękowania złożone na ręce osób, które nieustannie czuwają nad czeladzką oświatą: pani Beaty Zawiła - Zastępcy Burmistrza Miasta Czeladź oraz pani Elżbiety Bazańskiej-Wolskiej - Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej.
Obydwie uroczystości stały się też doskonałą okazją do uroczystego PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW na uczniów i oficjalnego przyjęcia ich w poczet społeczności Czwórki. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali symbolicznym ołówkiem mianowani przez dyrektora szkoły na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Czeladzi. Jest to pierwszy rocznik naszej szkoły, który od pierwszego roku nauki będzie mógł korzystać z obiektu sportowo-rekreacyjnego. Życzymy naszym najmłodszym uczniom, aby nauka w naszej szkole była nieustającą przygodą. Powodzenia!
Dopełnieniem tej części były wystąpienia uczestników uroczystości, podczas których padło wiele ciepłych słów skierowanych do społeczności szkoły. Głos zabrali pan Zbigniew Szaleniec - Burmistrz Miasta Czeladź, pan Jan Powałka - przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego, a zarazem były nauczyciel i wieloletni Dyrektor SP4 oraz pan Patryk Trybulec występujący w potrójnej roli: absolwenta szkoły, rodzica uczennicy oraz Radnego Rady Miejskiej w Czeladzi.
Część druga, która odbyła się na nowym obiekcie rekreacyjno - sportowym, przebiegła wyłącznie w atmosferze sportowej. Po przemówieniu Pana Burmistrza, przecięciu wstęgi oraz degustacji przepysznego tortu, odbyły się dwa mecze rozegrane przez
uczniów oraz rodziców i przedstawicieli jednostek samorządowych. Towarzyszył im doping uczennic z klas trzecich. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz rozgrzewki prowadzony przez CKS oraz kontrolowany przejazd rowerowy uczniów przez miasteczko ruchu drogowego pod czujnym nadzorem Policji.
Wszyscy uczestnicy rozgrywek sportowych zostali nagrodzeni symbolicznymi okazjonalnymi medalami.
Mamy nadzieję, że cały kompleks, który jest dopełnieniem zaplecza dydaktycznego szkoły,
będzie nie tylko miejscem zabawy i radości, ale również miejscem, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie skrzydła i przyniesie chlubę naszej szkole i miastu.
 
Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację: 
do góry