Strona główna/Aktualności/Wycieczka klas I-III do Wioski Indiańskiej w Karchowicach

Wycieczka klas I-III do Wioski Indiańskiej w Karchowicach

18 Czerwca 2022
W poniedziałek 06.06. oraz w czwartek 09.06. uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Karchowicach, gdzie mieli okazję obcować z przyrodą i kulturą indiańską. Zwiedzając wioskę i uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach uczniowie poczuli się, jakby przenieśli się w czasie. Dzieci miały okazję zwiedzić namioty tipi, pobawić się na indiańskim placu zabaw oraz zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie Indian. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z Białą Pumą i nadania wszystkim uczestnikom wycieczki indiańskim imion, które towarzyszyły nam przez resztę dnia.
 
Dzieci brały udział w różnych zabawach np. „Polowanie na bizony”, strzelanie z łuku, śpiewanie indiańskich przyśpiewek czy pokonywanie toru przeszkód. Ponadto wzięliśmy udział w prelekcji o kulturze Indian, które prowadzone były z wielką pasją w formie zabawy z mnóstwem rekwizytów, których można było dotknąć. Odwiedziliśmy także cmentarzysko (dostosowane do dzieci), kapliczkę, ogród i Szałas Potu. Na miejscu zwiedziliśmy muzeum na świeżym powietrzu, gdzie podziwialiśmy piękne, historyczne stroje indiańskie i rekwizyty.
 
Na zakończenie pobytu w wiosce przygotowano dla nas pyszne kiełbaski z grilla.
 
Dzień spędzony wśród Indian na długo zapisze się w naszej pamięci. To była fantastyczna podróż w czasie. Chętnie wrócimy i raz jeszcze weźmiemy udział w tej przygodzie.
do góry