Szczepienia

Szczepienia uczniów w wieku  powyżej 12 lat.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień uczniów w wieku powyżej 12 lat. Ważnym elementem materiałów przygotowanych przez MEiN są rekomendacje dla rodziców. Do szczepienia przeciwko COVID-19,  wymagane jest  złożenie deklaracji oraz zgody przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), wyrażonej na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem oraz rekomendowana obecność ustawowego opiekuna.

Niezbędne materiały informacyjne oraz  List Ministra Zdrowia na temat szczepień uczniów  dostępne są na:

List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.

Kategoria: Powiązane pliki [4]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Pliki do pobrania
png 2021-09-06 Szczepienia_uczniów_w_wieku_12-18_lat_-_rekomendacje_dla_rodziców_-_plakat_informacyjny.png