Strona główna/Aktualności/Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja 2024
,,Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia''  (Cyceron)

29 kwietnia odbyły się w naszej szkole uroczystości z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie przygotowali akademię, podczas której przypomnieli najważniejsze informacje o tym drugim na świecie i pierwszym w Europie dokumencie. Wzruszyli widownię, recytując piękne wiersze i śpiewając pieśni związane ze wspomnianym wyżej etapem naszej historii.
Już podczas akademii na scenie pojawił się szlachcic w stroju z epoki, jegomość Fabian z Czeladzi. Odwiedził każdą klasę. Przeczytał dokument zawierający najważniejsze informacje o czasach, w których powstała konstytucja a potem odpytał słuchaczy, sprawdzając, czy słuchali uważnie.
Najaktywniejsi zostali nagrodzeni słodkościami. Oj, dobrze, że cały kosz był wypełniony cukierkami po brzegi, bo wiedza naszych uczniów była imponująca.