Strona główna/Aktualności/DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

9 Lutego 2021
W dniu dzisiejszym w naszej szkole uczciliśmy święto Bezpiecznego Internetu przystępując do realizacji inicjatywy zgłoszonej do programu Saferinternet tj. projektu, którego celem jest zwiększanie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Wśród podejmowanych działań priorytetem jest edukacja, zarówno dzieci, jak i rodziców, a także podnoszenie kompetencji profesjonalistów w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Polskie Centrum Programu Safer Internet tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje). Centrum podejmuje szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z Internetu i nowych technologii. Partnerem większości realizowanych przez Centrum projektów jest Fundacja Orange.
Nasi uczniowie bardzo dużo dzisiaj rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci. Efektem tych rozmów są pięknie wykonane prace. Zapraszamy do galerii zdjęć! :)