Strona główna/Aktualności/GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 (..)

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!

22 Września 2021

GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!

projekt

1. W bieżącym roku szkolnym  uczniowie klasy ósmej przystapili do realizcji projektu zatytułowanego "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - pamiętamy".Projekt poświęcony jest obchodom 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zadaniem, które  należało wykonać było utworzenie kącika historyczno-patriotycznego.  Dzięki zgromadzeniu przez uczniów materiałów z okresu stanu wojennego, oraz dokonaniu ich selekcji było możliwe wspólne stworzenie Kącika historyczno-patriotycznego. A oto efekty naszej pracy:

projekt

2. W ramach projektu związanego z obchodami  40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, uczniowie naszej szkoły obejrzeli film pt. "Nie zabierajcie mamy" oraz wystawę IPN. Poruszające wspomnienia osób bezpośrednio dotkniętych działaniami ówczesnych władz oraz wystawa wzbogaciły naszą wiedzę na temat wydarzeń z tego dramatycznego okresu.

projekt

3. Zachęcamy uczniow klasy 8  do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim pt " Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich" w ramach projektu związanego z obchodami 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udzieli szkolny koordynator podczas najbliższych zajeć. Zapraszamy do licznego udzialu.

projekt

4. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim zatytułowanym „Stan wojenny we  wspomnieniach naszych bliskich” realizowanym w ramach projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - PAMIĘTAMY! Najlepsze prace zostały wysłane, a teraz oczekujemy na wyniki. Za uczestników konkursu trzymamy kciuki i życzymy wysokich lokat!

5. W dniu 17. listopada została przeprowadzona lekcja historii w klasie ósmej dotycząca stanu wojennego w Polsce w ramach projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie. 13- grudnia 1981- PAMIĘTAMY". Na lekcjach wykorzystano materiały źródłowe i ćwiczeniowe przygotowane przez IPN. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i pogłębiły wiedzę uczniów na temat tamtych wydarzeń.