Strona główna/Aktualności/Karta rowerowa to jest to!

Karta rowerowa to jest to!

19 Czerwca 2024
18 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Miał miejsce w kolorowym miasteczku ruchu drogowego pod nadzorem egzaminatora, pana Roberta Jackiewicza.
Po zdanej w minionym tygodniu pod czujnym okiem pana Krzysztofa Gajewskiego części teoretycznej, kiedy to uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, posiadać wiedzę na temat pomocy przedlekarskiej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru, przyszedł czas na wykorzystanie wiadomości.

W części praktycznej uczniowie wykazali się umiejętnością jazdy na rowerze po drogach wytyczonych w czwórkowym miasteczku ruchu drogowego z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego.

Brawo Cykliści!

Galeria zdjęć: Karta rowerowa