Kolejowe ABC

21 Października 2022

12 pażdziernika uczniowie klasy 1 wzięli udział w zajęciach w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC II. Jest to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, która ma na celu uwrażliwienie dzieci na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Podczas zajęć uczniowie z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali wszystkich cennych informacji i wskazówek, które przekazał im nosorożec Rogatek wraz z prowadzącą oraz bezbłędnie wykonywali zadania interaktywne. Poznali także znaki drogowe oraz zasady poruszania się w pobliżu stacji krajowej. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali worki z upominkami, a klasa pierwszaków wzbogaciła się o Rogatka, który będzie nam przypominał o poznanych na zajęciach zasadach.