Strona główna/Aktualności/#LaboratoriaPrzyszłości

5 Stycznia 2022

projekt

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu #LaboratoriaPrzyszłości. Jest to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów oraz rozwijanie ich umiejętności praktycznych poprzez eksperymentowanie.

W ramach Programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W 2021 zakupione zostało następujące wyposażenie:

1. Zestaw: Drukarka 3D Flashforge Adeventurer EDU Lite z kursem Tinkercad wraz z laptopem i tabletem graficznym
  2. Klocki Lego Edukation Spike - zestaw podstawowy
  3. Klocki Lego Edukation Spike - zestaw rozszerzający
  4. Mikrokontroler Arduino zestaw
  5. Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2 w 1
  6. Aparat fotograficzny Sony RX100 III
  7. Statyw do aparatu i kamery
  8. Zestaw lamp światła ciągłego GlareOne
  9. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini
  10. Mikroport Saramonic Blink 500 B1
  11. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
  12. Laptop Acer Extensa
  13. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki 3D Flash Forge Adventurer 3 z filamentami.
  14. Długopis 3D Creality
  15. Filament PCL do długopisu 3D Creality
  16. Sony SRS-XB33 - przenośny głośnik
  17. Sony V43D (MHCV43D) - zestaw audio o dużej mocy.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów.