Strona główna/Aktualności/Lekkie tornistry mamy, o swoje plecy dbamy!

Lekkie tornistry mamy, o swoje plecy dbamy!

13 Listopada 2023
Październik i listopad to miesiące, które upłynęły w naszej szkole pod hasłem akcji profilaktycznej ,,Lekki tornister”. Już po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej skierowanej do uczniów klas I-III szkół podstawowych, dotyczącej profilaktyki wad postawy. Jej głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości
W tym celu w naszej szkole podjęto szereg różnorodnych działań, które miały charakter edukacyjny. Uczniowie klas I-III mieli okazję zważyć swoje plecaki, wykonywali prace plastyczne, plakaty pt. „Lekki tornister” oraz dowiedzieli się, jak ważne jest właściwe pakowanie plecaka Kampania ta przynosi pożądane efekty. Uczniowie coraz częściej zastanawiają się, które rzeczy są niezbędne i starają się tylko te pakować do swoich plecaków. Na bieżąco korzystają również z szafek, w których mogą pozostawiać swoje przybory plastyczne, podręczniki i stroje na wf. Podczas zajęć wychowania fizycznego oraz przerw śródlekcyjnych proponowano ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, które można wykonywać zarówno w szkole, jak i w domu.
Akcja ,,Lekki tornister" pomaga w znacznym stopniu uświadomić dzieciom, jakie konsekwencje niesie ze sobą obciążanie młodego kręgosłupa i jaki ma to wpływ na ich zdrowie

Galeria zdjęć: Lekki tornister