Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

20 Marca 2024
KRÓLOWA NAUK... mowa oczywiście o MATEMATYCE, która jest wszędzie wokół nas, a jej szczególne celebrowanie przypada na marzec.
Mierząc się z Królową Nauk, 21 marca Uczniowie Czwórki przystąpili do Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2024”.
Wzięło w nim udział 35 chętnych uczniów w trzech kategoriach wiekowych.
Wyniki w maju!
Czekamy z niecierpliwością
---------------
- Warto wspomnieć, iż pomysłodawcą konkursu był Peter O’Halloran - matematyk, który w rodzimej Australii zorganizował pierwszą edycję Kangura Matematycznego. Wydarzenie to miało miejsce w latach osiemdziesiątych XX wieku i spotkało się z szerokim uznaniem uczniów, nauczycieli i popularyzatorów matematyki.
- W roku 1990 odbyła się jego pierwsza europejska edycja i została zorganizowana w Paryżu. W kolejnych latach dołączały kolejne kraje, zapewniając Kangurowi miano największej imprezy matematycznej na świecie.
- W Polsce Kangur Matematyczny organizowany jest od 1992 roku.

W pierwszej edycji wzięło udział 4500 uczniów.
W 2020 roku - ponad 360 000!

Galeria zdjęć: Kangur Matematyczny