Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy matematyczny sukces

Międzynarodowy matematyczny sukces

31 Maja 2024

W marcu br., tradycyjnie już, nasi uczniowie spróbowali swoich sił w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny". Ich wysiłki zaowocowały aż CZTEREMA WYRÓŻNIENIAMI!

Z wielką radością informujemy, że najlepszymi matematykami, wyróżnionymi w konkursie zostali:
Oliwier Białas - kl. III a,
Michalina Trybulec - kl. IV a,
Jakub Klepacz - kl. V a,
Krzysztof Wilk - kl. V a.

Jesteśmy bardzo dumni z wysokich osiągnięć naszych uczniów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Warto podkreślić rangę konkursu, który jest corocznie organizowany w wielu krajach świata. Ma na celu propagowanie matematyki wśród dzieci i młodzieży, skupiając miliony uczestników (w 2023 roku w Polsce, to ok 290 tysięcy). Konkurs składa się z serii zadań matematycznych, które mają na celu rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, a jego uczestnicy mają za zadanie rozwiązać zadania o różnym stopniu trudności.

sukces matematyczny