Strona główna/Aktualności/Narodowe Święto Niepodległości

13 Listopada 2022
W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków.

Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne. Pamiętając o tych wydarzeniach, 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie słowem, piosenką i tańcem oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do Ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Uroczystą akademię rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

Podczas akademii wykorzystano sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.