Strona główna/Aktualności/Nie tylko obietnice, ale i działania!

Nie tylko obietnice, ale i działania!

28 Listopada 2023
Kolejny punkt programu prezentowanego w wyborach zrealizowany. Tak z dumą może już powiedzieć Samorząd Uczniowski.
To właśnie z inicjatywy uczennic, w ramach jednego z postulatów przedwyborczych, w szkole zawisła Różowa Skrzyneczka.
Różowa Skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający tak zwanemu wykluczeniu menstruacyjnemu. Już tysiące skrzyneczek znalazło się w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach.
Celem programu Różowa Skrzyneczka jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej, jako dodatkowego wsparcia dla osób, które akurat nie mają środków higieny osobistej ze sobą.
Różowe Skrzyneczki mają na celu ułatwienie funkcjonowania w szkole uczennicom poprzez zadbanie o ich komfort psychiczny. Są też wsparciem dla osób gorzej uposażonych, dla których zakup środków higieny osobistej to znaczący wydatek.
Skrzyneczka jest otwarta dla każdego, kto musi skorzystać z jej zasobów bądź ma ochotę wesprzeć akcję, zostawiając w skrzynce produkty higieniczne.

różowa skrzyneczka