Strona główna/Aktualności/Niech żyje nam górniczy stan!

Niech żyje nam górniczy stan!

4 Grudnia 2022
Niech żyje nam górniczy stan!

Dziś Barbórka, święto wszystkich górników. Z tej okazji w piątek gościliśmy naszej szkole emerytowanego górnika - Pana Janusza Najbora- dziadka Rozalii, uczennicy kl.4a. Nasz gość opowiadał dzieciom jak wygląda jego praca, jakimi narzędziami posługują się górnicy, przybliżył nam etapy wydobywania węgla oraz zaprezentował górniczy galowy strój. Uczniowie zadawali Panu górnikowi wiele ciekawych pytań i z pewnością pogłębili swoją wiedzę na temat ciężkiej pracy w kopalni. Na zakończenie w podziękowaniu za bardzo ciekawe spotkanie dzieci wręczyły gościowi przygotowane laurki oraz słodką niespodziankę.
Klasę 3a również odwiedził niesamowity gość- z zawodu Górnik, na co dzień tata Miłosza. Pan Marcin opowiedział o swoim trudnym zawodzie. Pokazał dzieciom prawdziwy węgiel i złoto, które sam znalazł... Opowiedział o pięknym mundurze, pióropuszu oraz zdradził wiele ciekawostek dotyczących pracy. np. dlaczego mundur górnika ma 29 guzików oraz co oznaczają poszczególne odznaczenia.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałe lekcje i... do zobaczenia za rok.

Z okazji dzisiejszego święta wszystkim Górnikom życzymy dużo zdrowia.

Szczęść Boże!