Strona główna/Aktualności/PASOWANIE NA CZYTELNIKA

My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy!

Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień…wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.