Strona główna/Aktualności/PLANETARIUM ORBITEK

PLANETARIUM ORBITEK

4 Grudnia 2021
Dnia 5.11.2021 r. po raz kolejny odwiedziło nas MOBILNE PLANETARIUM ORBITEK- największa kopuła mobilnego planetarium z projektorem 4K, który wyświetla obraz dookoła głowy.
Dla wszystkich klas zostały dostosowane seanse zgodne z wiekiem dziecka i podstawą programową.
Klasy 1-4 obejrzały "Życie drzew” - magia mikrokosmosu z perspektywy owadów. W czasie seansu uczniowie mieli możliwość poznać sekrety przyrody, a także stać się częścią narracji. Spektakl łączył edukację z rozrywką.
Klasy 5 i 8 zobaczyły „Początek życia na Ziemi”- była to „wycieczka” do centrum galaktyki. Porównanie Ziemi do innych planet Układu Słonecznego. Wielki wybuch- czyli, jak to wszystko się zaczęło.
Dzieci z fascynacją podziwiały kopułę oraz z wielkim zaciekawieniem obejrzały seanse.

Fotorelacja w galerii zdjęć :)