Strona główna/Aktualności/Pasowanie na Czytelnika

My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY.

17 października był kolejnym ważnym dniem w życiu naszych pierwszoklasistów, bowiem w tym dniu odbyło się uroczyste Przyrzeczenie Czytelnika. To jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki.

Celem tej uroczystości było zachęcenie do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości, zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, pierwszaki w obecności wychowawcy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Następnie nauczyciel bibliotekarz zapoznał dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru.

Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat dbałości o książki i zasad ich poszanowania.

Na zakończenie każdy otrzymał pamiątkową zakładkę i wypożyczył lekturę.

Galeria zdjęć: Pasowanie na Czytelnika