Strona główna/Aktualności/Powiatowe Laury dla Czwórki

Powiatowe Laury dla Czwórki

7 Czerwca 2024
„Są książki, które się czyta.
Są książki, które się pochłania.
Są książki, które pochłaniają czytającego”.
(Maria Pruszkowska)

Każdego roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to ma na celu promocję literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Biblioteka szkolna włączyła się w obchody tego święta, biorąc udział w konkursie z książką w tle dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu Powiatu Będzińskiego i ościennych powiatów.
Z przyjemnością informujemy, że IV Powiatowy Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich - „Czytam, więc jestem" pod Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca na pracę literacką lub plastyczną - został rozstrzygnięty.
W kategorii konkursowej:
praca plastyczna - plakat, który zainspirował do czytania książek i przypomniał o Światowym Dniu Książki -Hanna Kula, uczennica klasy VI a, zdobyła zaszczytne 3 miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

#Czytam, więc jestem

sukces