Strona główna/Aktualności/Program profilaktyczny "Przygoda w sieci"

Program profilaktyczny "Przygoda w sieci"

31 Października 2022

We współczesnym świecie, w którym większość z nas spędza dużą część swojego czasu w Internecie lub smartfonie czyha na nas wiele zagrożeń. Szczególnie na te niebezpieczeństwa narażone są dzieci. W związku z tym uczniowie klasy 1a i 2a wzięli udział w programie profilaktycznym pt. „Przygoda w sieci”, który przygotowało dla nas Centrum „Progres” - ośrodek specjalizujący się w działaniach z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym. Podczas zajęć uczniowie poprzez zabawę dowiedzieli się jak działa sieć internetowa. Następnie Pani prowadząca zajęcia zaprezentowała uczniom bajkę, z której dowiedzieli się jak działają oszuści internetowi i na co należy uważać nawiązując kontakty za pośrednictwem Internetu. Poznali także tzw. netykietę czyli reguły właściwego zachowania się w sieci. To były bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli w nich udział. Od teraz każdy uczeń wie, jak należy się zachowywać korzystając z sieci.

Galeria zdjęć: "Przygoda w sieci"