Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Wody - WODA DLA POKOJU

Światowy Dzień Wody - WODA DLA POKOJU

22 Marca 2024
Z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klasy 1 mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Czeladzi i Czeladzkie Wodociągi.
Podczas spotkania przekazano uczniom wiele fascynujących ciekawostek naukowych na temat wody - ze świata zwierząt, ludzi, roślin i oceanów.
Uczniowie wzięli też czynny udział w chemicznych doświadczeniach z udziałem wody, atramentu, spożywczych bawrnikow, oleju i wielu innych produktów, które pokazały nam właściwości wody w zależności od łączenia jej z innymi substancjami.
Na koniec dzieci odwiedził wieloryb Czesio, który swoją obecnością przysporzył ogrom radości i zaciekawienia! Przeprowadził konkurs z wiedzy o wodzie i na pamiątkę rozdał wszystkim pluszowe upominki -malutkie wielorybki.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie na tak ciekawe i pouczające zajęcia, było naprawdę super.

Galeria zdjęć: Światowy Dzień Wody