Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi

28 Kwietnia 2023
22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi . Jak co roku uczniowie wszystkich klas naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta, które rozpoczęto już w piątek 21 kwietnia. Tego dnia każdy uczeń ubrał „coś zielonego” oraz indywidualnie zasiał nasiona koperku . Ponadto w każdej klasie realizowano na zajęciach z wychowawcami tematykę ekologiczną, w wyniku której wzięto udział w #Ekofestonie, skonstruowano ekologiczne pojazdy, czy instrumenty z wykorzystaniem produktów przyjaznych naturze. W ramach konkursu międzyklasowego uczniowie przez cały tydzień zbierali nakrętki. W międzyczasie w klasach starszych powstały liczne plakaty wspierające ekologiczną działalność dla środowiska . Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi było zorganizowanie szkolnego apelu dnia 27 kwietnia, na którym przypomniano, jak ważna jest nasza planeta i jak duży wpływ na nią ma działalność człowieka. Podczas apelu uczniowie wystąpili w pokazie ekomody, prezentując przygotowane przez siebie wcześniej, wspaniałe i bardzo pomysłowe stroje ekologiczne! Dzięki głosowaniu większości społeczność SP4 wyłoniła zwycięzców pokazu, którymi zostali:

Miejsce I - Mateusz Kopeć klasa 5a
Miejsce II - Hubert Broniszewski klasa 1a
Miejsce III - Maja Rak klasa 3b

Wyróżnienie - Lena Kowalczyk klasa 3b, Wojciech Pajor klasa 1a, Aleksandra Kula, klasa 1a, Jan Agdan klasa 2a
Ponadto, w całej szkole uzbierano więcej niż 150kg nakrętek (dziękujemy!), a podium zajęły:
Miejsce I - klasa 3b
Miejsce II - klasa 3a
Miejsce III - klasa 2a
Serdecznie gratulujemy wygranym, ale wszystkim i każdemu z osobna dziękujemy za wspaniały tydzień, ogromne zaangażowanie, współpracę i dobrą zabawę!