Strona główna/Aktualności/Udział w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej

Udział w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej

29 Grudnia 2020
W tym roku szkolnym nasza Szkoła wzięła udział w nietypowej międzynarodowej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020 włączając się do aktywnego uczestnictwa w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY, prowadzonej pod patronatem firmy EKOPHONE.
Wszystkim uczestnikom tej akcji bardzo dziękujemy za wkład i zaangażowanie, a tym samym możemy już powiedzieć, że mamy świadomość, iż używane telefony komórkowe stanowią ogromne zagrożenie dla naszego środowiska naturalnego, ponieważ zawierają metale ciężkie, takie jak np. kadm i ołów. Wyrzucony telefon komórkowy może zatruć znaczne ilości wody i gleby.
Jako społeczności szkolnej udało nam się zebrać w tej akcji 2 kg zużytych telefonów i tym samym promować postawy ekologiczne w naszej Szkole i społeczeństwie.
DZIĘKUJEMY! JESTEŚMY EKO!

ekophone