Strona główna/Aktualności/Zbieramtowszkole.pl

Zbieramtowszkole.pl

19 Kwietnia 2021

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w Ogólnopolskim projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”, objętym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki w Polsce.

Celem edukacyjnym Projektu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów szkół podstawowych. Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy - księży sercanów pracujących w Afryce i Azji, na budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj - pomagaj”

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne.

Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa - Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów.

Cele Projektu w naszej szkole realizowane są poprzez akcje zbiórek:
a) elektrośmieci: telefonów komórkowych, baterii -"Zbieraj i wspieraj".
b) jednogroszowe „Dobre monety”o nominałach: 1gr, 2gr i 5gr.

c) puszek aluminiowych - "Puszka dla maluszka".
d) klocków LEGO - tylko oryginalne klocki firmy Lego (pojedyńcze, niekompletne i kompletne zestawy).

Jako społeczność szkolna przystępująca do tego projektu, powinniśmy uzbierać min. 5 kg jednogroszowych monet, 50 kg zużytych baterii i 50 szt. nie używanych, uszkodzonych lub zużytych telefonów komórkowych, aby  zostały nieodpłatnie odebrane ze szkoły przez organizatora akcji.

Termin zakończenia projektu: 25 czerwca 2021

Gorąco zachęcamy Państwa i uczniów klas I-III, IV i VII do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole”.