Strona główna/Aktualności/Złota jesień w Krakowie

Złota jesień w Krakowie

2 Października 2023
29 września klasy 5a, 6a, 7a wyruszyły do Krakowa. Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, uczniowie Czwórki spacerowali bulwarami obok Smoka Wawelskiego i Wzgórza Zamku Królewskiego. Mieli okazję wysłuchać legend o władcach Polski, Kraku i jego córce Wandzie, smoku i szewczyku Dratewce.
Zachwyt Czwórkowiczów wzbudziły reprezentacyjne komnaty królewskie. Ich piękno i dostojeństwo podziwiali jako jedyni dzisiaj turyści.
Uczniowie zmierzyli się też z polską historią, zwiedzając Katedrę na Wawelu, podziwiając Dzwon Zygmunta, królewskie sarkofagi i insygnia.
Mieli okazję spacerować tam, gdzie królowie chadzali z orszakiem, czyli przejść Traktem Królewskim na Rynek - Sukiennice, podziwiać Kościół Mariacki i kunszt wykonania ołtarza przez Wita Stwosza. Wysłuchali hejnału, a potem cieszyli się urokami słonecznej jesieni, przemierzając ul.Floriańską, aby poznać historię Bramy Floriańskiej, podziwiać Barbakan.

To były cudowne chwile spędzone z historią, Krakowem i słońcem. Fajnie być razem.

Obszerna fotorelacja z wycieczki znajduje się na naszym szkolnym profilu na FB. Zapraszamy! :)