Strona główna/Aktualności/PASOWANIE NA UCZNIA

PASOWANIE NA UCZNIA

1 Listopada 2021
29 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały w poczet uczniów Czwórki. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor.
Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy oraz upominki. Uroczystość Pasowania uświetnił występ taneczny uczniów klas 2,3 i 4. Uczniowie zaprezentowali taniec Jerusalema. Jest to jeden z radosnych akcentów, który powstał w ostatnim trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Moda na taniec Jerusalema trwa cały czas i angażuje coraz więcej ludzi.
Na zakończenie uroczystości życzenia i prezenty przekazali przybyli goście: Pan Zbigniew Szaleniec Burmistrz Miasta Czeladź oraz Pani Beata Zawiła Zastępca Burmistrza ds Społecznych. 
Wszystkim pierwszoklasistom, w tak ważnym dla nich dniu, życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
Zapraszamy do galerii zdjęć na fotorelację z uroczystości! :) 
 
 
do góry