Strona główna/Aktualności/Warsztaty profilaktyczne

Warsztaty profilaktyczne

20 Marca 2022
W dniu 11.03.2022r. w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne zorganizowane przez Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach i poprowadzone przez specjalistę Panią Annę Mastykę.
Tematyka zajęć: „Jak być dobrym kolegą?” - klasa I; „Zaplątani w sieci” - klasa V i VIII była interesująca, a zarazem bardzo potrzebna.
Podczas zajęć uczniowie klasy pierwszej wspólnie zastanawiali się, co to znaczy być dobrym kolegą lub dobrą koleżanką. Uczniowie wymieniali cechy dobrego kolegi: zaprasza do zabawy, jest miły, dzieli się nawet drobiazgiem, pociesza innych, pomaga w potrzebie, szanuje innych, jest pomocny, itp.
W czasie przeprowadzonych zajęć dzieci wskazywały między innymi, co jest dla nich najważniejsze w przyjaźni. Mówi się, że "widzimy się oczami drugiego człowieka". Dlatego tak ważne jest uczenie się prawidłowych zasad współżycia społecznego już od najmłodszych lat. Uczniowie klasy pierwszej brali bardzo aktywny udział w zajęciach.
Również w starszych klasach prowadzący doskonale zintegrował grupę, udzielił fachowych porad dotyczących korzystania z wirtualnej rzeczywistości dla „Cyfrowych tubylców”. Niezwykłe warsztaty przybliżyły uczestnikom zagadnienia, które będą realizować w świecie podłączonym do sieci, w którym różne urządzenia cyfrowe są wszechobecne. Warsztaty te miały na celu wyeliminowanie wszystkich niepożądanych sytuacji związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych
do góry