Strona główna/Aktualności/Ważna lekcja o bezpieczeństwie

Ważna lekcja o bezpieczeństwie

10 Września 2022
„Na chodniku przystań bokiem,
Popatrz w lewo bystrym okiem,
Skieruj w prawo wzrok sokoli,
Znów na lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna - więc swobodnie
mogą prze nią przejść przechodnie.”
 
To jedna z kilku podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, którą po dzisiejszych zajęciach na pewno zapamięta każdy pierwszak. 
 
8 września uczniów klasy pierwszej odwiedzili funkcjonariusze czeladzkiej Policji. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły, a także zagrożenia, z którymi mogą spotkać się mali uczniowie. Ponadto nasi Goście podkreślili, jak ważną rolę pełnią w naszym stroju elementy odblaskowe. Podczas zajęć dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wcielały się w różne role i uważnie słuchały rad Pani Policjant. Pierwszaki wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także znajomością numeru alarmowego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.
 
W ramach podsumowania uczniowie wraz z wychowawcą, panią pedagog oraz funkcjonariuszami policji wybrali się na spacer aby zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Na zakończenie spotkania Policjanci udostępnili uczniom radiowóz oraz czapkę i kamizelkę odblaskową, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie! Przekazane treści na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.
do góry