Strona główna/Aktualności/Dzień Pustej Klasy w Czwórce

Dzień Pustej Klasy w Czwórce

8 Czerwca 2024
7 czerwcowy dzień, piątek a uczniów nie ma w klasie...
-Nie ma lekcji?
-Są! Dziś inaczej bo w plenerze!!! Bo dziś obchodzimy Dzień Pustej Klasy!!!

Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze. W tym roku ogólnopolska akcja obchodzona jest po raz dziewiąty, a jej organizatorem jest Ośrodek Działań Ekologicznych ,,Źródła".
Dzień Pustej Klasy celebrowali dziś uczniowie naszej szkoły, spędzając czas na łonie natury. Celem zajęć było zaciekawienie światem maleńkich stworzeń i roślin, który mieści się pod naszymi stopami.
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bogate życie się tam toczy.
W tych pięknych okolicznościach przyrody uczniowie realizowali i wykonywali rożnego rodzaju aktywności związane z uważnością, na to co dzieje się w przyrodzie. Wykonywali kreatywne zadania, podczas których tworzyli artystyczne prace. Starali się uchwycić letnie zwiastuny w obiektywie. Pogoda dopisała, radości było co nie miara.
Edukacja w naturze jest możliwa, atrakcyjna, skuteczna i potrzebna!