Strona główna/Aktualności/Edukacja z wojskiem w Czwórce

Edukacja z wojskiem w Czwórce

12 Czerwca 2024
10 czerwca uczniowie klasy Va wzięli udział w programie edukacyjno - obronnym, przygotowanym i realizowanym we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.
W klasie pojawili się żołnierze Wojska Polskiego, by przeprowadzić szkolenie podnoszące świadomość dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtujące podstawowe nawyki i umiejętności z zakresu obrony, ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Zaciekawieni i podekscytowani piątoklasiści poznawali treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili bardzo pouczające i ciekawe zajęcia, wzbudzając szacunek i podziw uczniów.

To były lekcje na medal!

Galeria zdjęć: Edukacja z wojskiem w Czwórce