Strona główna/Aktualności/Kropkowo, kreatywnie, kolorowo :)

Kropkowo, kreatywnie, kolorowo :)

16 Września 2024

16 września uczniowie Czwórki świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki, który w tym roku wypadł w niedzielę. Głównym celem tego dnia było wzbudzenie w dzieciach kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do twórczego działania.

Od samego rana korytarze naszej szkoły wypełnili uczniowie, na ubraniach których widniały różnokolorowe kropki. Wykazali się niebywałą kreatywnością, przyozdabiając również swoje przybory szkolne.

W czasie zajęć lekcyjnych i świetlicowych uczniowie zapoznali się z historią Vashti. Z uwagą wysłuchali opowieści o tym, jak jedna kropka może zmienić czyjś świat. Opowieść uświadomiła dzieciom, że każdy człowiek ma w sobie ukryty talent.

Tego dnia uczniowie, między innymi oczywiście, układali wzory z kolorowych kropek, tworzyli swoje rysunki za pomocą tych właśnie znaków oraz, rywalizując ze sobą, z gotowych okręgów rysowali przedmioty zawierające tę właśnie część. W klasach odbyły się również pogadanki dotyczące różnorodnych talentów uczniów. Wielu uczestników zabawy pochwaliło się swoimi zdolnościami, budząc zachwyt kolegów.

Z kolei w bibliotece szkolnej na uczniów czekały wiersz i zabawy. Najpierw chętni zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, czytając młodszym kolegom i koleżankom „Wierszyk o kropce na Dzień Kropki”, a później na przygotowanych szablonach kropek wykonywali różnymi technikami prace plastyczne. W efekcie powstały kropkowe dzieła sztuki!

Było zabawnie, kreatywnie, odlotowo!